Walne Zebranie Członków PSSM


W sobotę, 23 kwietnia 2022 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, w systemie on-line. Uczestnicy zebrania zaaprobowali efekty ubiegłorocznych działań i udzielili absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia.

Spotkanie było także okazją do uzgodnienia ostatnich szczegółów przed wernisażem wystawy dla uhonorowania śp. Bernarda Marka Adamowicza, założyciela i pierwszego Prezesa PSSM. Uroczyste otwarcie wystawy "Czas ucieka, wieczność czeka. Post scriptum" będzie miało miejsce w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, przy ul. Jagiellońskiej 67/71, w środę 18 maja 2022 r. o godz. 12:00.
Kolejnym etapem "wędrówki" wystawy będzie Muzeum Miedzi w Legnicy; Legnicy - mieście, w którym żył i pracował śp. B.M. Adamowicz. Tam wystawa zostanie udostępniona zwiedzającym 15 lipca 2022 r.
Warto dodać, o czym informowaliśmy już wcześniej, że Patronat Honorowy nad wystawą objęli: Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo w Częstochowie oraz Biskup Legnicki, bp Andrzej Siemieniewski w Legnicy.

Jednocześnie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zaprasza na wernisaż prac malarskich prof. Czesława Dźwigaja, połączony z koncertem wybitnego kompozytora i multiinstrumentalisty, Józefa Skrzeka. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 27 maja 2022 r. o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy!