Krzysztof Antoni Witkowski


foto1Krzysztof Antoni WITKOWSKI (ur. 1958) – przedsiębiorca, biznesmen; współwłaściciel i Prezes Zarządu PRESIDENT ELECTONICS POLAND Sp. z o.o.; pomysłodawca i fundator Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie; numizmatyk; kolekcjoner; społecznik; mecenas kultury; działacz wielu organizacji i stowarzyszeń; oddany idei pomocy i służenia innym; współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, a obecnie Prezes Zarządu PSSM.
Hobby: kolekcjonerstwo; numizmatyka; medalierstwo; sport; turystyka; muzyka; realizacja dźwięku.

W ramach działalności muzealnej organizuje lub współuczestniczy w przygotowaniach wystaw, konferencji, seminariów, wykładów, odczytów i prelekcji, koncertów, przedstawień, spotkań, imprez okolicznościowych oraz jubileuszowych itp. Wspiera inicjatywy na szczeblu lokalnym i krajowym; promuje młode talenty. Pomysłem autorskim Krzysztofa A. Witkowskiego był cykl spotkań w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, odbywanych przez ponad pięć lat 18 dnia każdego miesiąca, pn. Z Janem Pawłem II ku przyszłości. Udział w nich wzięły osoby związane osobiście ze św. Janem Pawłem II, bądź hołdujące w swym życiu lub twórczości filozofii i nauce Papieża Polaka. Wśród gości znalazło się wiele znanych nazwisk z różnych środowisk polskich, polonijnych, a także gości zagranicznych.
 
Godne uwagi są m.in. cykliczne imprezy odbywające się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II:
  • „Przegląd Filmów Niepoprawnie Prawdziwych” (corocznie w marcu, od 2014 r.) – we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy, pod patronatem Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego; pokazy filmów dokumentalnych dla młodzieży i dorosłych oraz spotkania z ich twórcami i bohaterami.
  • Ogólnopolski Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II (konkurs finałowy) – corocznie od 2014 r. Drużynowy turniej wiedzy dla dzieci i młodzieży szkolnej; towarzyszy mu równolegle konkurs plastyczny o Janie Pawle II, a najlepsze prace prezentowane są na wystawie w dniu finałowych rozgrywek turnieju wiedzy.
  • Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów (corocznie w październiku, od 2014 r.) – wydarzenie cieszące się znacznym zainteresowaniem branżowców, kolekcjonerów pamiątek historycznych, ale i instytucji, takich jak Poczta Polska (wydająca okolicznościowe karty pocztowe i stemple) oraz mennice krajowe i zagraniczne.
Należy podkreślić, że wstęp na ww. imprezy jest bezpłatny, a transmisje live lub archiwalne reportaże i zdjęcia dostępne są w mediach społecznościowych (youtube, facebook).

Strony internetowe:
President Electronics Poland sp. z o.o.   http://www.president.com.pl/
Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II     http://www.jp2muzeum.pl/
Muzeum - kanał YouTube   https://www.youtube.com/channel/UCuF02COJ_U1JR9_mJOeRBTw

Kontakt:
Email: kw@president.com.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/krzysztof.witkowski.777
https://www.youtube.com/channel/UCuF02COJ_U1JR9_mJOeRBTw
Tel.: 34 370 95 80

 
Medale pamiątkowe Międzynarodowych Zlowtów Kolekcjonerów
w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w CzęstochowieI ZLOT - 29-30.11.2014r.II ZLOT - 21.11.2015r.III ZLOT - 19-20.11.2016r.IV ZLOT - 21-22.10.2017r.V ZLOT - 20-21.10.2018r.VI ZLOT - 5-6.10.2019r.VII ZLOT - 10-11.10.2020r.