Anna Zielińska


94022288_10158421166871738_400213642575872000_nUrodzona w 1985 roku. Doktor Nauk Społecznych. Absolwentka Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanym, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Rzeźba. Dyplom w pracowni prof. A. Myjaka. Stypendystka w Accademia di Belli Arti w Carrarze we Włoszech. Ukończyła studia doktoranckie na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Wykładawła na Akademii Sztuk PIęknych w Warszawie. Obecnie wykładowczyni na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Prowadzi zajęcia z rzeźby w Międzynarodowym Studium Dziewulskich. Instruktor w Domu Kultury Śródmieście i w Domu Kultury Rembertów w Warszawie. Jest autorką  i współautorką wielu publikacji  naukowych. Od 2011 r. zaangażowana w działania popularyzujące naukę. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego naukowej sekcji Arteterapii. Współzałożycielka grupy artystycznej Reaktor Laboratorium Rzeźby, skupiającej artystów rzeźbiarzy.
Uczestniczyła w kilkunastu plenerach rzeźbiarskich w kraju i zagranicą m.in. we Włoszech, Danii, Niemczech, Czechach, Francji. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą m.in. Ludvik Forum w Achen, Gallery Point w Nicosi, Kordegarda w Warszawie, Kasztel w Szymbarku, Muzeum Moent i Medali J.P. II w Częstochowie, Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, Muzeum Třineckých železáren a města Třince w Czechach, Muzeum Miedzi w Legnicy. Współpracuje z Fundacjami, dla których prowadzi zajęcia artystyczne, integracyjne, arteterapeutyczne, edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.