Alicja Majewska


Ala Majewska 2023 2 małeRzeźbiarka i nauczycielka akademicka. Studia i kariera zawodowa związana z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł profesora sztuki otrzymała w 2020 r. Twórczość w zakresie medalierstwa oraz obiektu rzeźbiarskiego.
W swojej sztuce odnosi się do zagadnienia fenomenu pamięci i związanego z nim procesu wspomnienia. Szczególnie interesuje ją perspektywa indywidualnego doświadczenia rozpoznanego w kontekście współczesności i kultury.
Autorka 12 wystaw indywidualnych i ponad 120 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach i przeglądach artystycznych, wielokrotna stypendystka w zakresie sztuki. Prace w licznych kolecjach prywatnych i muzealnych: między innymi w Medialia Gallery /New York, USA/, Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Muzeach Okręgowych w Toruniu i Bydgoszczy oraz w kolekcjach prywatnych  w kraju i za granicą. Członkini Międzynarodowej Federacji Sztuki Medalierskiej  FIDEM, Stowarzyszenia Artystycznego „Otwarte”. Mieszka i pracuje w Toruniu.


 
1 Happy New Year
Happy New Year


 
2 Remarke 1-3            3 Remarke, 2-3            4 Remarke 3 -3
Remake 1-3                                                             Remake 2-3                                                           Remake 3-3

 
 
5 Selecja 2            6 Selekcja 1
Selekcja 2                                                                                             Selekcja 1

 
 
8 Obcy 2020
Obcy 2020