O nas w czasopiśmie "THE MEDAL" (nr 77 Autumn 2020)


Rok 2020, pomimo niesprzyjających warunków spowodowanych pandemią, przyniósł kilka istotnych wydarzeń o randze międzynarodowej – ważnych zarówno dla naszych Członków, jak i Stowarzyszenia.

W dziale: "Aktualności" czasopisma "THE MEDAL" (77/Autumn 2020), wydawanego przez British Medal Art Society, podano informację o tym, że Pani Anna Wątróbska-Wdowiarska zwyciężyła w konkursie na nowy medal FIDEM 2020. Gratulujemy i prezentujemy dyplom Międzynarodowej Federacji Medalierstwa, jaki otrzymała Laureatka, a także nagrodzony medal: Through the medal to immortality (Poprzez medal do nieśmiertelności).

                 

Anna Wątróbska-Wdowiarska, Through the medal to immortality, 2020, brąz, 100x100 mm

Ponadto, w ww. numerze czasopisma "MEDAL" ukazały się jeszcze dwa inne materiały. Pierwszy to artykuł na s. 35., poświęcony sylwetce i dorobkowi Pana Majida Jammoul’a, autorstwa Reinera Grund’a pt. "The medals of Majid Jammoul. Signs of warning and understanding" (Medale Majida Jammoula. Znaki ostrzeżenia i zrozumienia). Poniżej fotografia medali wykonanych przez M. Jammoula, znajdujących się z muzeum Państwowych Zbiorów Sztuki w Dreźnie (Niemcy).

 
      

Majid Jammoul, Syria 2015-2018, średn. 145 mm


Drugi materiał to notatka na s. 70., dot. wystawy medali na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, którą pod patronatem naszego Stowarzyszenia przygotował śp. Bernard Marek Adamowicz, a o której donosiliśmy w zakładce „Wydarzenia” na naszej stronie internetowej. Autorem tekstu w czasopiśmie "The Medal" jest Pan Majid Jammoul. Co prawda, wystawa nie zdążyła dotrzeć we wszystkie miejsca, gdzie miała być prezentowana, żywimy jednak nadzieję, że plany te uda się spełnić już wkrótce.